İletişim Formu* ile işaretli alanların doldurulması zorunludur...

*
*
*
*

HAYVAN SAĞLIĞI

Devlet Hayvancılık Destekleri Nasıl Alınır?
Devlet Hayvancılık Destekleri Nasıl Alınır?

Devlet Hayvancılık Destekleri Nasıl Alınır?

Devlet destekli olarak hayvancılık sektörüne 2 şekilde dahil olabilirsiniz. Bunlardan bir tanesi TKDK tarafından verilen %70 varan hibe olanakları ile olanıdır. Bir diğeri ise her sene Cumhurbaşkanı kararı ile yayımlanan faiz desteği ile olanıdır. Resmi gazete ile yayımlanan bu karar ile devlet desteği bazı hayvancılık konularına faizsiz dahil bu 2020 yılı içinde 100.000 TL kadar verilmektedir. 25.000.000 TL kadar çıkan Ziraat bankası aracılığı ile devletin sağladığı faiz desteğiyle sunulan peki bu krediler nasıl alını? İşte, hem hibe yani geri ödemesiz hem ise faizsiz veya düşük faiz oranları ile hayvancılık kredisinin alma yolları.

Ziraat Bankası Faizsiz Hayvan Kredisi Nasıl Alınır?
Türkiye’de faizsiz olarak hayvancılık kredisi sadece Ziraat bankasından alınır? Peki, nasıl alınır? Şimdi bu başlık altında büyükbaş ile küçükbaş koyun dahil olmak üzere kanatlı sektörün yıldızı olan tavukçuluk için faizsiz kredi nasıl alınacağını detaylı bir şekilde yazacağım. Ayrıca, sadece faizsiz hayvancılık kredisinin nasıl alınacağını burada anlatmak ile kalmayıp sizler için merak edilen soruları da yine gün içinde yanıtlamaya çalışacağım. Ziraat Bankası Hayvancılık Kredisi faiz oranlarını daha önceleri sitemiz de yer vermiştim. O bölümde bütün hayvancılık sektörüne dahil hayvansal ve hatta tarımsal kredilerin faiz oranlarını detaylı bir şekilde paylaşmıştım. Şimdi burada sadece faizsiz olarak verilen hayvancılık kategorilerinden bahsedeceğim. Resmi gazete ile %100 faiz desteği alan hayvan kategorileri hangileridir? Gelin ilk önce bunlar için oluşturduğum bir tabloya göz atalım.

ÜRETİM KONUSUYATIRIMİŞLETMEKREDİ LİMİTİ
Sütçü, Kombine ve Sığır Yetiştiriciliği Faizsiz Faizsiz 25.000.000 TL
Damızlık Düve Yetiştiriciliği Faizsiz Faizsiz 10.000.000 TL
Büyükbaş Hayvan Besiciliği   Faizsiz 10.000.000 TL
Küçükbaş Hayvancılık Faizsiz Faizsiz 15.000.000 TL
Geleneksel Yaygın Hayvansal Üretim 100 Bin TL Kadar Faizsiz Faizsiz 1.500.000 TL

Yukarıda yer alan tabloda sadece ”Geleneksel Yaygın Hayvansal Üretim” konusu için 100.000 TL kadar ÇKS belgesi olmanız durumunda faizsiz krediyi doğrudan alabilirsiniz. Diğer konularda faizsiz kredi alabilmeniz için ise aşağıdaki niteliklerinden en az 3 tanesini taşıyor olmanız gerekebilir.!